Miltä tekemämme vesiensuojelutyö näyttää nuoren silmin? TET-harjoittelijamme kertoo blogikirjoituksessaan
8.luokkalainen Ahti Pokkinen oli vesiensuojeluyhdistyksessä TET-harjoittelussa huhtikuisen viikon. Oheisessa blogissa on hänen ”sensuroimaton” näkemyksensä viikon työrupeamasta – miltä vesiensuojelutyö näyttää nuoren näkökulmasta.



Ajankohtaista
Esittelyssä Luhtajoki!
07.01.2026Tunnetko Luhtajoen ja sen eri osuuksien monet nimet? Luhtajoen valuma-alueelta löytyy Etelä-Suomen mittapuulla muutamia erikoisuuksia, kuten vapaana virtaava vesiputous ja
Viestejä Vantaanjoelta 4/2025
23.12.2025Vuoden viimeisessä Viestissä kerrotaan ensi vuonna alkavista hevostallien neuvonta- ja Vantaanjoen vesistö-hankkeista sekä veden laadusta loppuvuoden näytteenotoissa. Lue lisää täältä!
Blogissa TET-harjoittelijan mietteitä
15.12.2025Millaista oli TET-harjoittelu yhdistyksessä? Lue 9. luokkalaisen Elmo Kyytisen blogi!



